ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ 13/9/2021

Αγαπητοί γονείς καλή σχολική χρονιά με υγεία για όλους !!

Για τη νέα σχολική χρονιά σας ενημερώνουμε ότι :

Σύμφωνα με την εγκύκλιο του υπουργείου οι μαθητές θα πρέπει να έρθουν κανονικά στο σχολείο στις 8.15 π.μ θα ακολουθήσει Αγιασμός 8.30 π.μ ( χωρίς την παρουσία γονέων . λόγω covid 19 ) , οι μαθητές θα εισέλθουν στις τάξεις όπου θα ενημερωθούν από τους δασκάλους τους για τα μέτρα προφύλαξης , θα πάρουν βιβλία και θα αποχωρήσουν περίπου στις 9.30 π.μ .

Οι μαθητές θα πρέπει κατά την είσοδό τους στο σχολείο να επιδείξουν την αρνητική διάγνωση self test που μόνο για αυτή την εβδομάδα θα γίνει την Κυριακή για τη Δευτέρα και την Πέμπτη για την Παρασκευή .Μαθητές χωρίς δήλωση δεν επιτρέπεται να εισέλθουν σε τάξη.

Από την επόμενη εβδομάδα θα γίνονται την Δευτέρα για Τρίτη και την Πέμπτη για Παρασκευή .

Δικαιούστε από το φαρμακείο 6 τεστ για κάθε μαθητή .

Σας παρακαλώ για την σωστή αντιμετώπιση των τεστ (δηλαδή να γίνονται κανονικά) ώστε να διαφυλάξουμε την υγεία όλων!

Σας ευχαριστώ !

Υ.Σ Περισσότερες διευκρινήσεις στα τηλέφωνα του σχολείου και το δικό μου .

2625022302 & 6944146692